,,A jednak się kręci”

A jednak się kręci!

W sobotę 12 marca odbył się konkurs wiedzy o patronie naszej szkoły – Mikołaju Koperniku, zorganizowany przez panie Joannę Bartosik i Mariannę Laskowską, przy pomocy klasy GCSEB.

W konkursie wzięli udział przedstawiciele klas 5, 6, 7 i 8, którzy musieli odpowiedzieć na ponad 50 trudnych pytań oraz zaprezentować swoje zdolności w konkurencjach sprawnościowych.

Zawodnicy udowodnili, że wszechświat nie ma przed nimi większych tajemnic, toruńskie pierniczki są najlepsze pod słońcem, a ze współczesnym panem Kopernikiem (lub panią Kopernik) mogliby się zaprzyjaźnić w każdej chwili.

Największy entuzjazm widowni i uznanie dla uczestników wzbudziły próby odtworzenia średniowiecznego tańca dworskiego, z którym wszystkie grupy świetnie sobie poradziły.

Nie zawiodła także publiczność, która zagrzewała swoje drużyny do walki i dzielnie kibicowała wszystkim zawodnikom słowami zachęty oraz własnoręcznie wykonanymi transparentami, a na zakończenie z werwą zaśpiewała naszą szkolną piosenkę.

Wyniki konkursu:

I Miejsce: Klasa 7

II Miejsce: klasa 5

III Miejsce: Klasa 6

Zarówno laureatom jak i wszystkim uczestnikom i ich opiekunom serdecznie gratulujemy wspaniałego przygotowania.