logo ciemne eng

Dzień Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny

 

,, Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią się im płaci…’’

W. Szymborska

 

Początek listopada to czas zadumy, refleksji i tęsknoty; czas, kiedy nasze myśli biegną w stronę tych, którzy odeszli już z ziemskiego świata. 1 i 2 listopada obchodzone są uroczystości Wszystkich Świętych oraz Dzień Zaduszny, wtedy też pielęgnujemy pamięć o zmarłych poprzez szczególną dbałość o groby, dekorowanie ich kwiatami oraz płonącymi zniczami.

23 października uczennice klasy GCSE wraz z wychowawczynią odwiedziły cmentarz Oscott College, gdzie znajdują się groby wielu naszych rodaków, weteranów wojennych, osób zasłużonych dla polskiej społeczności w Birmingham, w tym pierwszej dyrektorki naszej szkoły – Pani Teodozji Gołowczyńskiej.

Uczennice zapaliły na grobach znicze i odmówiły modlitwy za dusze zmarłych jako dowód wdzięczności, szacunku i pamięci o tych, którzy tworzyli historię naszej szkoły i naszego regionu.

 

PODZIEL SIĘ

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email