logo ciemne eng

Warsztaty historyczne w klasach: 8, GCSE i A level

 

W ramach obchodów Święta Niepodległości, uczniowie klas: 8, GCSE I A level brali udział w poszerzającej horyzonty zdalnej lekcji o odzyskaniu niepodległości i Józefie Piłsudskim zorganizowanej przez Polską Macierz Szkolną.

Celem warsztatów było przedstawienie roli Piłsudskiego w odzyskaniu niepodległości, a także refleksja nad znaczeniem 11 listopada 1918 r. w historii Polski.

Uczniowie z wielką uwagą przysłuchiwali się wykładowi prowadzącej warsztaty, p. Dorocie Chmielewskiej, a następnie, z zaangażowaniem odpowiadali na pytania i uczestniczyli w dyskusji.

 

W dniu 6 listopada 2021 roku odbyły się warsztaty dotyczące Dnia Niepodległości.

Nauczyłam się wielu nowych rzeczy, na przykład tego, że Piłsudski był nazywany ,,komendantem, wodzem, marszałkiem oraz naczelnikiem”. Dowiedziałam się również tego, że nie tylko 11 listopada jest bardzo ważną datą dla Polaków, ale także 16 listopada jest wyjątkowym dniem, ponieważ 16 listopada Piłsudski podpisał Deklarację Niepodległości Polski, dzięki czemu polski naród odzyskał wolność.

Warsztaty o Dniu Niepodległości były bardzo intrygujące i wciągające. Mam nadzieję, że będzie więcej takich warsztatów.

Patrycja Winnicka, klasa A level

PODZIEL SIĘ

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email