logo ciemne eng

CZAS TRWANIA LEKCJI W NOWYM ROKU SZKOLNYM

Szanowni Państwo

 

Dziękujemy za wszystkie pytania dotyczące organizacji nowego roku szkolnego, w tym czasu trwania lekcji.

W roku szkolnym 2020/21, ze względu na regulacje związane z panującą pandemią, dzień szkolny został zredukowany z 4 do 3 godzin zegarowych.

Celem wprowadzonej zmiany było zapewnienie uczniom bezpieczeństwa poprzez zlikwidowanie przerwy i zmniejszenie liczby kontaktów wśród uczniów naszej szkoły oraz kontaktów z członkami innych grup, które mają zajęcia na terenie szkoły Bishop Walsh. Jak Państwo wiecie, nie jesteśmy jedyną organizacją, która w trakcie soboty wynajmuje szkolne pomieszczenia.

Zdajemy sobie sprawę, że brak półgodzinnej przerwy odbiera uczniom część dnia związaną z integracją, jednak pod względem edukacyjnym 3 godziny odpowiednio przygotowanej i zrealizowanej lekcji przynoszą te same rezultaty, które osiągaliśmy w systemie czterogodzinnym.

Mając na uwadze zmieniającą się i nadal bardzo niepewną sytuację związaną z pandemią oraz starając się znaleźć najbezpieczniejsze i najbardziej stabilne rozwiązanie zapewniające naszej szkole możliwość funkcjonowania w trybie stacjonarnym, postanowiliśmy, że obecny system – trzygodzinny –  pozostanie niezmieniony i będzie obowiązywał w roku szkolnym 2021/22.

 

Zarząd PSS

PODZIEL SIĘ

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email