logo ciemne eng

WSTĘPNE INFORMACJE DOTYCZĄCE NOWEGO ROKU SZKOLNEGO

Drodzy Rodzice i Opiekunowie

Trwają przygotowania do rozpoczęcia roku szkolnego 2020/21.

Mając na uwadze zasady bezpieczeństwa regulującymi funkcjonowanie szkół w czasie epidemii, w tym szkół uzupełniających, wprowadziliśmy kilka znaczących zmianach, które będą obowiązywały naszą szkołę do odwołania.

Szczegółowy regulamin bezpieczeństwa opublikowany zostanie na początku września, po ostatecznej konsultacji ze szkołą Bishop Walsh.

Rozpoczęcie roku odbędzie się 12 września.

Klasy: Przedszkole, GCSE1, GCSE2, A Level będą mogły wrócić na cotygodniowe zajęcia o charakterze stacjonarnym.

KALENDARZ

Zajęcia dla klas 1 – 7 będą prowadzone w systemie rotacyjnym, tzn. zajęcia stacjonarne i zajęcia on-line będą odbywały się zamiennie, w co drugą sobotę.

Bardzo prosimy zwrócić uwagę, że w jednym tygodniu zajęcia w szkole będą miały tylko klasy ,,A”, w kolejnym tylko klasy ,,B”.

KALENDARZ KLAS A

KALENDARZ KLAS B

Szkoła będzie dysponować własną platformą do nauki online, do której dostęp otrzymają wszyscy uczniowie na pierwszych zajęciach stacjonarnych.

Zmianie ulegnie czas trwania lekcji, dzieci nie będą miały długiej przerwy na lunch, dlatego zajęcia zostaną skrócone do 3 godzin lekcyjnych. Nauczyciel prowadzący będzie indywidualnie wyznaczał wewnętrzną przerwę w trakcie zajęć.

Przed rozpoczęciem lekcji, w zależności od pogody, uczniowie będą zbierali się w wyznaczonych miejscach na dużym parkingu lub wewnątrz  budynku; wychowawca będzie wprowadzał dzieci do klas. Po zajęciach nauczyciel będzie wyprowadzał dzieci z budynku, które dopiero wtedy będą mogły być odebrane przez Rodziców.

Aby zapewnić bezpieczny dystans pomiędzy grupami uczniowie będą zaczynać i kończyć lekcje wg poniższego harmonogramu:

PRZEDSZKOLE – KL.3 9.00 – 12.00
KL.4 – KL.7 9.10. – 12.10
GCSE1 – A LEVEL 9.20 – 12.20

Mamy świadomość, że powyższe zmiany mogą być sporym utrudnieniem dla wielu rodzin, niestety na obecną chwilę jest to jedyne rozwiązanie, które zapewni dzieciom i pracownikom szkoły bezpieczeństwo.

Nowe przepisy mają na celu ograniczenie liczby osób dorosłych przebywających na terenie budynku, dlatego też wszystkie wizyty Rodziców i Opiekunów w szkole będą mogły odbywać się tylko po wcześniejszym umówieniu się.

Płatności powinny być dokonywane przelewem na konto bankowe szkoły. Wpłaty gotówkowe nie będą przyjmowane.

Niestety rok szkolny rozpoczniemy także bez szkolnej kawiarenki.

Liczymy na państwa współpracę, wierzymy, że nawet jeśli początki będą trudne, wspólnie uda nam się zapewnić dzieciom bezpieczne miejsce do nauki. Dołożymy wszelkich starań, aby zrekompensować uczniom wszystkie ograniczenia wynikłe z obecnej sytuacji.

Nie możemy doczekać się spotkania z naszymi uczniami i mamy nadzieję, że chęć powrotu do szkoły jest obustronna. Drawn Smiley Face Png - Whatsapp Logo Silhouette , Free Transparent Clipart  - ClipartKey

 

Dyrekcja i Nauczyciele

 

PODZIEL SIĘ

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email